Za co kochamy Międzywodzie?

Wieś położona w północnej Polsce, niewielka, stałych mieszkańców nieco ponad 600. Mimo to, Międzywodzie jest szczególnie atrakcyjną miejscowością dla turystów, którzy chętnie wybierają ją jako destynację na wojaże w wakacje. Co sprawia, że kochamy Międzywodzie? 

Na pierwszym miejscu postawmy to, że miejscowość jest niewielka więc mamy większe szanse na to, że nie będzie tłoczno. Baza noclegowa jest obfita we wszelkie domki, hotele, pensjonaty czy kwatery w naprawdę dobrych cenach. Każdy zdoła wybrać coś dla siebie i na swoją kieszeń. 

Z drugiej strony, z Międzywodzia jest bardzo blisko do większych miast takich jak na przykład Międzyzdroje czy Dziwnów, gdzie podczas sezonu letniego możemy liczyć na mnogość atrakcji i rozrywek. Koncerty, występy czy słynny Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach są nie lada atrakcją dla turystów. Wiele osób marzy o zobaczeniu gwiazd kina polskiego na żywo, uczestniczeniu w tym wielkim wydarzeniu rodem z Hollywood czy Cannes. 

Nie każdy chce spędzać urlop w wielkim mieście. Niektórzy nie lubią przepychu, tłumów, zakorkowanych ulic, hałasów… Noclegi i relaks mamy więc zarezerwowane w cichej okolicy, a na imprezę czy w celu oddania się innym rozrywkom udać się możemy do pobliskich “metropolii”. Jednakże w Międzywodziu, na miejscu, również można poszaleć. Na plaży wieczorami odbywają się imprezy taneczne- namiot dyskotekowy jest chętnie odwiedzany przez złaknionych rozrywki turystów. W miasteczku znajdują się również bary z muzyką na żywo. Wodzireje zachęcają do tańca i zabawiają gości. 

Międzywodzie może poszczycić się też dużą ilością zieleni, piaszczystą plażą oraz lasem świerkowym i wysokimi wydmami. Na wydmie znajduje się przyjemna kawiarenka z której rozlega się widok na Bałtyk. Pięknie i zachęcająco. Gorąca czekolada bądź kieliszek wina o zachodzie słońca w ramionach ukochanej osoby to bardzo romantyczny scenariusz.

Rezerwując pobyt w Międzywodziu mamy pewność, że wszędzie będziemy mieli blisko. Nie musimy się martwić o środki transportu. Na piechotę możemy dojść do każdego miejsca. Odległości są naprawdę niewielkie więc odpada nam jeżdżenie duszną komunikacją miejską czy przemieszczanie się samochodem.

Niedawno została również wyremontowana promenada, która zachęca do spacerów pośród bliskości natury, szumu lasu i krzyków mew.

W tej miejscowości będziemy mogli również dobrze zjeść. Kuchnia restauracji Międzywodzia jest na tyle zróżnicowana, że zaspokoi gusta każdego. W jednej z restauracji możemy zobaczyć mini zoo w którym znajdują się nie tylko zwierzęta gospodarstwa domowego, ale też strusie! To wspaniała atrakcja dla najmłodszych.

Podsumujmy więc. W Międzywodziu będą się czuli dobrze zarówno dorośli i dzieci, seniorzy, zakochane pary oraz młodzież. Każda grupa wiekowa z pewnością znajdzie tu coś co będzie odpowiadać ich preferencjom. Właśnie za to kochamy Międzywodzie.

Dodano: 2019-09-06 15:16:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz