Wrzesień nad morzem Międzywodzie - 3 najlepsze atrakcje

Nie od dziś wiadomo, że nad morzem najlepiej wypoczywać latem. Noclegi na Wielkanoc w Międzywodziu też cieszą się duża popularnością.
Mogłoby się wydawać, że małe i kameralne kurorty nad morzem w Polsce we wrześniu kompletnie zamierają. Wakacyjni urlopowicze wrócili do domów, pogoda coraz wyraźniej zaczyna się psuć, dużo obiektów noclegowych i atrakcji zamyka się aż do następnego dużego sezonu… W przypadku Międzywodzia takimi dywagacjami nie ma co się przejmować, nawet jeżeli taki opis ma sporo wspólnego z rzeczywistością.

A to z tego prostego powodu, że wrześniowe wyjazdy i tak gwarantują turystom wystarczająco dużo zróżnicowanych atrakcji, aby móc uznać turnus za udany. Praktycznie kompletnie niezależnie od tego, na jaką pogodę w Międzywodziu się trafi. Nawet jeśli sama miejscowość nie daje szczególnie wielu możliwości, to już w najbliższej okolicy będzie ich od groma. Redakcja noclegi.net.pl prezentuje 3 najlepsze atrakcje na wrzesień nad morzem, jakimi kuszą Międzywodzie i okoliczne miejscowości:

1. Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie - intrygujący park rozrywki dla najmłodszych, który równie dużo oferuje również dorosłym. Za przednią zabawę odpowiadają tutaj wszelkiej maści miniaturowe pociągi - czy to zabawkowe modele (na makiecie zbudowanej z ponad kilometra małych torów),czy to pasażerskie ciuchcie. W dziwnowskim parku nie zapomniano o sferze edukacyjnej - tutaj główną atrakcją są polskie latarnie morskie, tj. ich wiarygodne modele w skali 1:10. A wszystko ok. 4 kilometry od Międzywodzia, które spokojnie można pokonać na rowerze, a nawet na piechotę.

2. Plaża - prawdopodobnie najfajniejsze miejsce na spacery. Zarówno w kierunku wschodnim, jak i na zachód. Międzywodzie posiada niezwykle szeroką i malowniczą plażę, powszechnie uznawaną za jedną z najlepszych w całej Polsce. Wprawdzie w wakacje ciężko wbić szpilkę pomiędzy tabuny parawanów i tłumy opalających się wczasowiczów, ale we wrześniu dużo łatwiej docenić jej urok. Plaża w Międzywodziu jest tak atrakcyjna również ze względu na muszelki i bursztyny, które stanowią najlepszą pamiątkę znad morza.

3. Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim - funkcjonuje również jako Muzeum Kamieni. Mieści się w Baszcie Wolińskiej z XIV wieku, a w środku można obejrzeć wiele kamieni szlachetnych i innych pięknych minerałów. A jakby tego było mało, muzeum posiada jeszcze ekspozycje multimedialne, szczątki dinozaurów oraz kawałki meteorytu… No i niezły taras widokowy na szczycie wieży. Warto jeszcze napomknąć, że zdecydowanie najciekawszym sposobem na dotarcie z Międzywodzia do Kamienia Pomorskiego będzie rejs z Dziwnowa po Zalewie Kamieńskim. Jak widać już sama podróż do pełnego zabytków, malowniczego miasta to nie lada atrakcja.

Galeria
Dodano: 2017-09-07 13:48:00

Komentarze (2)
MaThek
8.09.2017 08:25

Byłem kiedyś w Kamieniu Pomorskim, do mineralogicznego muzeum przyciągnęły mnie informacje o dinozaurach. Jurassic Park był wtedy na topie, do kin właśnie wchodziła druga część filmowej sagi. Cóż, oczami wyobraźni widziałem już taką salę wypełnioną szkieletami jak w produkcji Spielberga... więc pierwsze wrażenie było cokolwiek rozczarowujące. Summa summarum, kiedy już udało się zapomnieć o wygórowanych oczekiwaniach, to wystawa pozostawiła pozytywne wrażenie.

Anonim
31.07.2019 08:23

Rokrocznie mój brat z żoną jeżdżą do Międzywodzia na urlop. W tym roku ja również postawiłam na Międzywodzie jako cel mojej podróży tyle, że we wrześniu właśnie gdyż latem jedziemy na Mazury. Ciekawa jestem czy my również będziemy tak chętnie tam wracać.

Dodaj komentarz