Wielkanoc nad morzem ---wielkanoc--- w Międzywodziu

Wielkanoc nad morzem zamiast po raz -nasty czy -dziesty któryś w domu, razem z przyjeżdżającymi z bardzo daleka krewnymi. Międzywodzie zaś będzie znakomitą destynacją dla takiego wyjazdu, który zdaje się systematycznie zyskuje na popularności. W końcu nie trzeba się męczyć szykując te wszystkie potrawy i przy zdobieniu domu, można odetchnąć świeżym powietrzem i parę dni odpocząć… Do tego nie ma potrzeby silić się na uprzejmości spotykając na rodzinnej imprezie nielubianych kuzynów ;). A to tylko najważniejsze z argumentów przemawiających za takim rozwiązaniem.

Wielkanoc nad morzem

Decydując się na Wielkanoc nad morzem w Międzywodziu, wybiera się przytulną, zaciszną miejscowość. Owszem, w środku lata na plażach przy centrum trudno o odrobinę wolnego miejsca, ale poza sezonem wakacyjnym da się spacerować bądź biegać wzdłuż brzegu całkiem swobodnie. Przecież taki przedłużony, świąteczny weekend aż prosi się o spędzanie czasu aktywniejsze niż bujanie się w fotelu po obfitym obiedzie.

Wielkanoc nad morzem w Międzywodziu może mieć bardzo sportowy charakter. Równie dobrym co plażowy jogging sposobem na spalenie nadmiaru świątecznych kalorii będzie jazda na rowerze. Oficjalnych tras i bocznych ścieżek przez miejscowe lasy nie brakuje. Niektóre ośrodki wczasowe dysponują własnymi obiektami sportowymi, głównie kortami tenisowymi. W Kamieniu Pomorskim po drugiej stronie Zalewu Kamieńskiego i pobliskim Kołczewie dostępne powinny być pola golfowe. Oczywiście amatorzy żeglarstwa, windsurfingu i innych sportów wodnych, jeśli tylko niestraszne im niskie temperatury Bałtyku, mogą oddać się swoim ulubionym dyscyplinom.

Jako że typowo świąteczny pobyt trwa od czwartku do poniedziałku, warto mieć pod ręką parę innych atrakcji. Ze spędzenia Wielkanocy nad morzem w Międzywodziu bardzo uradują się dzieci, jeśli tylko uda im się wyciągnąć rodziców na krótką wycieczkę. Warto wybrać się do portu w sąsiednim Dziwnowie i wypłynąć w rejs jednym z turystycznych statków. Sporo frajdy da też wizyta w Parku Miniatur i Kolejek. Tym, którzy wolą skupić się na duchowym aspekcie świąt, można polecić udział w nabożeństwach odprawianych wolińskim kościele św. Mikołaja bądź XII-wiecznej Katedrze św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim. Obie te świątynie to piękne, niezwykłe zabytki.

Wielkanoc w górach

Wielkanoc nad morzem w Międzywodziu będzie świetną odskocznią i odpoczynkiem od zwykłych, pełnych wymagających obowiązków świąt. Kto wie - być może pierwszy taki wyjazd zapoczątkuje nową, rodzinną tradycję?

Dodano: 2016-10-12 09:39:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz