Pobyt w Międzywodziu na sportowo

Pobyt nad morzem - czy kilkudniowy, czy też ponad tygodniowy - to idealna okazja do wypoczynku. Leżakowanie w pełnym słońcu oczywiście może być bardzo przyjemne, ale w ostatnich latach tak jakby coraz modniejsze i popularniejsze staje się aktywne spędzanie wolnego czasu. Międzywodzie będzie niezwykle ciekawą destynacją dla wszystkich, którzy przy okazji najbliższego urlopu / wakacji zaplanowali zintensyfikowanie prac nad kondycją fizyczną.

To mały nadmorski kurort, słynący z przepięknych i szerokich plaż. Już samo to stwarza sportowcom-amatorom mnóstwo możliwości. Pływanie na skuterze wodnym. Regularny jogging. Marsze z kijkami nordic-walkingowymi. Kąpiel w morzu. Jazda na rowerze w przybrzeżnym lesie. Siatkówka plażowa, beach soccer, badminton, frisbee… Można by tak jeszcze wymieniać bardzo długo. Na szczególną uwagę zasługują wszelkie sporty wodne.

Pływanie pontonem / kajakiem czy żeglowanie jachtem od razu po Bałtyku nie wydaje się najrozsądniejszym pomysłem. Początkujący mogą sobie nie poradzić z morskimi prądami i silnymi wiatrami. To samo tyczy się się amatorów kite- i windsurfingu. Przed zejściem na wielką wodę lepiej sprawdzić swoje umiejętności w jakimś spokojniejszym miejscu. W Międzywodziu takim dogodnym punktem startowym jest Przystań na Uboczu, leżąca nad Zalewem Kamieńskim.

Oczywiście zwolennicy bardziej rekreacyjnych, wymagających “nieco” mniej wysiłku aktywności również będą mieli w Międzywodziu i jego sąsiedztwie sporo okazji do realizacji swoich sportowych pasji. Na przykład wędkarze - co najmniej trzy atrakcyjne akweny do wyboru: Zalew Kamieński, rzeka Dziwna oraz Morze Bałtyckie. Do tego dochodzi nieco mniej cenione Jezioro Martwa Dziwna. Trzeba też wspomnieć o sporym zróżnicowaniu pływających w nich ryb. Ponoć wyjątkowo dobrze biorą tutaj dorsze, łososie, sandacze, śledzie i flądry.

Innym wciągającym, a jednocześnie niezbyt fizycznym sportem jest golf. W pobliżu Międzywodzia funkcjonują dwa spore, 18-dołkowe pola klasy mistrzowskiej. Mowa o Kamień Contry Club Golf w Grębowie (niedaleko Kamienia Pomorskiego) oraz Amber Baltic Golf Club, obiekcie leżącym pomiędzy Kołczewem a Wisełką, mniej więcej w połowie drogi do Międzyzdrojów. W obu tych miejscach można nie tylko rozegrać poważną partyjkę, ale też podszkolić technikę różnych golfowych uderzeń, słuchając fachowych wskazówek instruktorów.

Planując wczasy o charakterze sportowym, nie zaszkodzi poważnie pomyśleć nad przyjazdem do Międzywodzia. Otwiera się tam sporo wartościowych, szalenie atrakcyjnych opcji.

Dodano: 2016-10-14 11:57:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz