Międzywodzie - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że Międzywodzie nie jest najszczęśliwszym wyborem na letnią kolonię. Owszem, tutejsze plaże nie bez powodu uważane są za jedne z najlepszych na całym polskim wybrzeżu, ale cała zielona szkoła spędzana dzień w dzień według schematu “śniadanie - morze - obiad - spacer wzdłuż brzegu - sen” nie przedstawia się zbyt zachęcająco. Co z innymi atrakcjami?

Poza typowymi dla nadmorskich miejscowości salonami gier, objazdowymi wesołymi miasteczkami czy organizowanymi w sezonie letnim imprezami, grupy zorganizowane w zasadzie nie mają nic szczególnego do wyboru. Tylko, jeśli by się ograniczyć do granic administracyjnych Międzywodzia. Bowiem w najbliższym sąsiedztwie atrakcji godnych polecenia, nie tylko wycieczkom szkolnym, czeka już całkiem liczna gromadka. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych spośród nich.

Opiekunowie kolonii w Międzywodziu szczególną atencją powinni obdarzyć dziwnowski Park Miniatur i Kolejek. Na najmłodszych wczasowiczów czeka tutaj mnóstwo świetnej zabawy, a przy okazji uczestnicy wycieczki szkolnej dowiedzą się kilku ciekawych rzeczy. Główne atrakcje to pełne najdrobniejszych detali modele polskich latarni oraz pędzące po całym parku zabawkowe pociągi. Zorganizowana grupa może liczyć na kompetentnych przewodników, którzy mają w zanadrzu mnóstwo przykuwających uwagę opowieści. A wszystkim zielonym szkołom warto pokazać / przypomnieć tą magię, jaka wiąże się z kolejowymi makietami.

Poniekąd podobny plac zabaw dla dzieci na koloniach, choć już w zupełnie odmiennych klimatach, proponuje Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie - jakiś kwadrans jazdy autobusem z Międzywodzia. Niezłym pomysłem byłoby zabranie zielonej szkoły na małą wyprawę rowerami (~45 min w jedną stronę), zwieńczoną bieganiną wśród figur prehistorycznych gadów i po mini-parkach linowych. Dla szkolnych wycieczek przygotowano też małą ekspozycję kamieni szlachetnych i skamielin - trzeba jednak mieć na względzie, że za niektóre atrakcje nawet goście w zorganizowanych grupach płacą dodatkowo - chyba, że coś zdążyło się w tym względzie zmienić.

Skoro już mowa o wystawach, to mnóstwo ciekawych eksponatów czeka na uczestników zielonych szkół w Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim. Młodzieżowe kolonie wizytują to miejsce regularnie, dla szczątków dinozaurów, kawałków meteorytu i wartościowych filmów dokumentalnych. A jak tam dotrzeć? Najlepiej zabrać całą grupę zorganizowaną w rejs jednym ze statków wycieczkowych, bazujących w dziwnowskim porcie. Dzięki temu szkolna wycieczka za nie lada atrakcję uzna już podróż z Międzywodzia.

A jako że koloniom nad morzem nieobce są ciut dłuższe wypady autokarem, w program pobytu w Międzywodziu warto włączyć Centrum Słowian i Wikingów. Ta średniowieczna osada mieści się w przy mieście Wolin i grupom zorganizowanym oferuje całe mnóstwo atrakcji. Dzieci w zielonych szkołach mogą tu liczyć m.in. na warsztaty archeologiczne, strzelanie z łuku, dawne rzemiosła i wiele, wiele więcej. Szkolne wycieczki mogą spokojnie potraktować to jako bardzo praktyczną lekcję żywej historii.

Dodano: 2017-02-03
Komentarze (0)
Dodaj komentarz