Jak urządzić sobie udany weekend listopadowy nad morzem w Międzywodziu

Parodniowy wypad nad morze w trakcie długiego weekendu w listopadzie to opcja, która w kolejnych latach powinna tylko zyskiwać na popularności. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta: jak długo jeszcze będą się w Polsce radykalizować polityczne nastroje, tyle jeszcze obchody Święta Niepodległości będą dalekie od radosnej, pozytywnej atmosfery. Dlatego patriotyzm można pielęgnować w indywidualnym zakresie, a wolny czas przeznaczyć na przydatny - i niewątpliwie zasłużony - relaks. Międzywodzie będzie znakomitym kierunkiem dla każdego, kto ma ochotę odciąć się od wszystkiego na parę dni i zwyczajnie, po ludzku odpocząć.

To miejscowość w województwie zachodniopomorskim, położona na północno-wschodnim skraju wyspy Wolin, o typowo letniskowym profilu działalności turystycznej. Znaczy to ni mniej, ni więcej, tylko to że poza sezonem wakacyjnym w środku lata kurort de facto zamiera. Co paradoksalnie będzie dla wybierających się na długi weekend listopadowy do Międzywodzia nad morze bardzo dobrą wiadomością. Trudno bowiem o spokojniejsze miejsce, które jednocześnie cechuje się tak znakomitymi walorami klimatycznymi. Nie ma to jak czyste i świeże, nasycone jodem (i innymi korzystnymi dla zdrowia składnikami) powietrze, przychodzące wraz z morską bryzą.

Naturalnie najlepszy sposób na to, aby na długi weekend w listopadzie cieszyć się tymi niezaprzeczalnymi walorami, stanowi pójście na spacer po plaży. I nie bardzo da się ukryć, że takie wyjścia nad morze stanowią najważniejszą atrakcję na cały czas pobytu w Międzywodziu. Trzeba tylko być gotowym na niekoniecznie ładną pogodę… z drugiej jednak strony: jesienne sztormy wydatnie zwiększają szansę na znalezienie bursztynów, wyrzuconych na brzeg przez wzburzone fale Bałtyku. Błogi relaks umożliwia też kameralna Przystań Na Uboczu nad Zalewem Kamieńskim, gdzie można sobie powędkować. Można też pomyśleć nad rowerowymi wycieczkami - najciekawsze trasy prowadzą przez przybrzeżne lasy.

Jeśli to będzie za mało, pozostanie zorganizować sobie parę wycieczek po okolicy. A w najbliższych miejscowościach nie brakuje ciekawych rzeczy, które przy okazji długiego weekendu w listopadzie (lecz nie w dzień świąteczny, kiedy praktycznie wszystko będzie pozamykane) warto zobaczyć. Tym samym Międzywodzie można wybrać zarówno z uwagi na względnie tanie noclegi nad morzem, jak też dobry punkt wypadowy. Port w Dziwnowie, kołczewskie pole golfowe, pełen ciekawych zabytków Kamień Pomorski, filmowo-gwiazdorskie Międzyzdroje, ścieżki przyrodnicze w Wolińskim Parku Narodowym, Wolin kultywujący pamięć o żyjących tu niegdyś wikingach - to wszystko jest w zasięgu kilkunastu, najwyżej kilkudziesięciu minut jazdy samochodem z Międzywodzia.

Galeria
Dodano: 2017-10-11 12:15:00

Komentarze (2)
MaThek
11.10.2017 13:58

Moim skromnym zdaniem Międzywodzie nie ma sobie równych - to najlepszy kurort nad morzem w całej Polsce. I nie zmienią tego nie zawsze sprzyjające beztroskiemu odpoczywaniu okoliczności typowe dla długiego weekendu w listopadzie - od niepewnej pogody począwszy, a skończywszy na członkach rodziny, którzy krzywym okiem patrzą na takie wycieczki.

Anonim
13.06.2019 09:28

Do Międzywodzia jeździmy regularnie z rodziną. Zażyć jodu, odpocząć. Zazwyczaj w sezonie wakacyjnym co wiąże się z dużą ilością turystów więc odpoczynek jest mniej skuteczny. Być może wybiorę się tylko z małżonką na weekend w listopadzie żeby faktycznie się zrelaksować. W ciszy :)

Dodaj komentarz