Do Międzywodzia na odnowę biologiczną - godne polecenia SPA nad morzem

Niegdyś cicha i spokojna wieś letniskowa, a dziś coraz szybciej rozwijające się miasteczko, przyciągające prawdziwe tłumy wakacyjnych turystów niczym silny magnes. Tak można pokrótce opisać drogę i rozwój, jaką na przestrzeni kilkunastu - no, może i parudziesięciu - lat przeszło Międzywodzie. Kurort na zachodniopomorskiej wyspie Wolin, położony bezpośrednio nad morzem. Skoro wypoczynek stał się główną siłą miejscowości, nie dziwota że kolejne SPA & Wellness powstają tutaj jak przysłowiowe grzyby po deszczu. W końcu fachowa odnowa biologiczna to coraz bardziej pożądana przez Polaków na wczasach usługa. Wielkanoc - noclegi w Międzywodziu to świetna okazja by skosztować też odnowy biologicznej.

Przez długie, długie lata najmocniejszym walorem nadmorskich miejscowości były specyficzny, niezwykle korzystny dla zdrowia klimat (jod i podobne sprawy) oraz szerokie plaże z mięciutkim, złotym piaskiem. Czasy się jednak zmieniają, a wymagania przyjezdnych turystów systematycznie rosną. Odnowa biologiczna w Międzywodziu spod znaku SPA niewątpliwie jest w stanie zadowolić tych, którzy mają spore oczekiwania względem relaksu nad morzem. Nie tylko na wakacjach, ale też przy wielu innych okazjach, które warto spożytkować na wypoczynkowy wypad na wybrzeże: długi weekend, święta etc. A na co konkretnie można liczyć?

To oczywiście radykalne uproszczenie i spłaszczenie całego obszernego tematu odnowy biologicznej nad morzem, ale generalnie za podstawę wszelkich SPA Międzywodzia spokojnie można uznać różnego typu masaże. Z olejkami, ekstraktami roślinnymi, rozgrzanymi kamieniami, czekoladą czy innymi dodatkami, które pozwolą się całkowicie odprężyć i zregenerować. Do tego kąpiele oraz okłady (np. borowinowe),zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne na poszczególne części ciała, jacuzzi, sauny… W niektórych ośrodkach wypoczynkowych SPA można również skorzystać z porad ekspertów, m.in. w dziedzinach zdrowego odżywiania, urody, dbania o kondycję fizyczną, słowem: tego, co ma wymierny wpływ na stan organizmu i dobre samopoczucie.

Usługi SPA & Wellness najczęściej dostępne są w obiektach noclegowych o wysokich standardach. A co za tym idzie, relaksacyjny turnus z odnową biologiczną będzie swoje kosztował. W Międzywodziu trzeba być w pełni przygotowanym na wydatek rzędu kilkuset złotych od osoby za dobę. I co wobec tego mają zrobić turyści, którzy też chcieliby pójść do SPA, lecz dla nich priorytetem są tanie noclegi? Wtedy można spróbować wariantu hybrydowego, tj. pobyt zarezerwować w jednym ośrodku, a w drugim umówić się na zabiegi. Takie strefy relaksu dość często są bowiem dostępne również dla gości z zewnątrz, tyle że za nieco wyższą opłatą za usługi. Po prostu “kieszonkowe” zamiast na dziwaczne pamiątki przeznaczy się na odrobinę luksusu.

Z całą pewnością Międzywodzie należy do najciekawszych kurortów nad morzem w Polsce. Przede wszystkim ze względu na nadzwyczaj szerokie plaże, ale miejscowość systematycznie zyskuje kolejne atrakcje. Zaś o odnowie biologicznej SPA z pełną odpowiedzialnością można mówić jako o jednej z najważniejszych z nich.

Dodano: 2017-11-08 09:34:00

Komentarze (4)
Anonim
8.11.2017 11:47

Mieszkańców taki stan rzeczy pewnie cieszy, ale niektórych turystów pewnie już niekoniecznie. Bo w Międzywodziu robi się coraz tłoczniej, a ceny systematycznie rosną. I nie dotyczy to tylko tych ośrodków wypoczynkowych, które mają sporo gwiazdek i strefy odnowy biologicznej SPA na stanie. A jeszcze tak wydawałoby się niedawno Międzywodzie było takim swojskim, przytulnym miasteczkiem. Teraz może i jest wygodniej, bardziej komfortowo, ale to już nie ten sam klimat co kiedyś.

Anonim
9.11.2017 00:59

Dlaczego zdjęcie Dziwnowa ?

Anonim
15.05.2019 08:29

¯\_(ツ)_/¯

Anonim
15.05.2019 08:31

Moje wspomnienia z Międzywodzia są bardzo miłe. Raz pozwoliłam sobie na wyjazd ze SPA&Wellness i było naprawdę luksusowo. Myślę, że jeszcze na pewno kiedyś zafunduję sobie taki urlop.

Dodaj komentarz