Co zrobić, by deszcz nie zepsuł wczasów w Międzywodziu

Międzywodzie to malutkie, za to niezwykle lubiane letnisko, położone na wschodnim skraju wyspy Wolin pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim. Jego zdecydowanie największą atrakcją turystyczną niewątpliwie są niezwykle malownicze, bardzo szerokie plaże oraz nadmorskie kąpieliska, regularnie wyróżniane prestiżowym znakiem Błękitnej Flagi. A co w czasie deszczu, kiedy po plaży można się komfortowo co najwyżej przespacerować?

Co bardziej odporni na wilgoć stwierdzą, że skoro już mają zmoknąć, to równie dobrze będzie zająć się sportami wodnymi. Takimi jak windsurfing, żeglarstwo czy kitesurfing, chociaż wielu wędkarzom deszczyk niespecjalnie przeszkadza. A dobrych punktów do zarzucenia haczyka jest w okolicy Międzywodzia sporo, np. pomosty na przystani. Tylko co poza tym? Rower raczej odpada, a siedzenie w pokoju z pilotem / telefonem / książką w ręku znudzi się prędzej niż później.

Niezłym rozwiązaniem, jednak wyłącznie dla odpowiedzialnych (co nie jest równoznaczne z pełnoletniością) wczasowiczów, będzie wyjście do baru / dyskoteki na zabawę - latem w Międzywodziu czynnych i gwarnych lokali nie brakuje. A nuż trafi się na jakąś wyjątkowo udaną imprezę? Tylko co zrobić z dziećmi? Najbardziej uniwersalną metodą na przetrzymanie długotrwałej ulewy będzie urządzenie sobie krótkiej przejażdżki samochodem i skorzystanie z atrakcji w okolicznych miejscowościach. W pobliżu Międzywodzia można wskazać co najmniej 5 wyjątkowo ciekawych miast i miasteczek.

Najbliżej jest do Dziwnowa, kurortu kojarzonego głównie z mostem zwodzonym, lokalnym Muzeum Rybołówstwa, rozrastającym się Festiwalem Gwiazd Sportu, rozbudowanym portem, a przez najmłodszych - Parkiem Miniatur i Kolejek. Na szczególną uwagę w deszczu zasługuje miejscowa przystań: cumują tutaj statki wycieczkowe kursujące w dwóch kierunkach, na pełne morze oraz do Kamienia Pomorskiego. To mała, za to pełna wspaniałych zabytków miejscowość. Warto tam zwiedzić Katedrę św. Jana Chrzciciela oraz XIV-wieczną Basztę Wolińską, w której mieści się Muzeum Minerałów.

Trzecim niebywale atrakcyjnym celem dla małego wypadu z Międzywodzia są Międzyzdroje. W tym mieście działa kilka placówek, które zapewnią mnóstwo pozytywnych wrażeń, a jakakolwiek niepogoda nie ma żadnego wpływu na ich funkcjonowanie. Do tego grona należą m.in. popularne Muzeum Figur Woskowych, prezentujące bogactwo Wolińskiego Parku Narodowego Muzeum Przyrodnicze oraz niezwykłe Planetarium - oryginalne połączenie wielowymiarowego kina, wystawy interaktywnej i centrum nauki. Z Międzyzdrojów niedaleko już do przygranicznego Świnoujścia. Tam, po zawsze interesującej przeprawie promowej, można obejrzeć m.in. pozostałości zabytkowych fortów, tworzących razem potężną twierdzę.

Nie można zapominać o mieście Wolin, do którego dojazd z Międzywodzia trwa niespełna pół godziny. To miasto z pięknymi tradycjami, najprawdopodobniej pełniło niegdyś rolę stolicy bogatego państwa Wikingów. Tę niemal całkowicie zapomnianą chwałę pięknie ożywia średniowieczny skansen - Centrum Słowian i Wikingów, w którym można się doświadczyć codziennego życia sprzed ponad tysiąca lat. Bardzo ciekawą ekspozycję posiada tutejsze Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego, a przecież są jeszcze bezcenne zabytki, takie jak XIII-wieczna kolegiata św. Mikołaja.

Jak widać powyżej, najlepszym sposobem na grożącą w Międzywodziu przez deszcz nudę, będzie krótka wycieczka do jednej z pobliskich miejscowości, pełnych fascynujących atrakcji turystycznych.

Dodano: 2016-10-14 11:41:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz