Co można robić razem z dziećmi na urlopie w Międzywodziu

Dzieciaki to z natury rzeczy bardzo aktywne i psotliwe istotki. Wakacyjny wyjazd nad morze niewątpliwie da im mnóstwo radości. Międzywodzie w zachodniopomorskim to jeden z najlepszych kurortów, w których można wypocząć razem z całą rodziną. Tutejsze plaże zalicza się do krajowej czołówki: szerokie, czyste, pełne atrakcji. Kłopoty mogą się zacząć, kiedy pociechom przeje się już lubiany przez sporą część dorosłych schemat “śniadanie - wyjście na plażę - powrót na obiad - powrót na plażę - kolacja, do pokoju i spać”.

O jakieś fascynujące miejscówki dla dzieci może być w Międzywodziu ciężko. Rozmaite salony gier, wypożyczalnie rowerów i roweropodobnych kartów, może kino, może wędrowne wesołe miasteczko, niedawno w parku przy ulicy Bałtyckiej urządzono kolorowy (acz niezbyt rozbudowany) Park Edukacyjny z placem zabaw w pirackich klimatach, jeden z barów na obrzeżach chyba wciąż ma mini-zoo… I to by było na tyle. Wachlarz możliwości nie jest szczególnie szeroki, ale od czego jest samochód?

Krótka podróż to żadna niedogodność, jeżeli po dotarciu na miejsce można zapewnić swoim pociechom jakąś miłą odmianę. Ciekawą rozrywkę zapewni maluchom np. Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie - zabawkowe pociągi wszelkiego typu, kształtu i koloru pędzą niestrudzenie przez ponad kilometr specjalnych torów. Uroczy, pełen cieszących oko detali teren zdobią także wykonane w skali 1:10 modele latarni morskich. Podobne atrakcje czekają w Bałtyckim Parku Miniatur w Międzyzdrojach. Z tą różnicą, że tutaj skupiono się na najsłynniejszych zabytkach i charakterystycznych konstrukcjach z państw, które posiadają dostęp do Morza Bałtyckiego. Nie zaszkodzi też wpaść do Wrzosowa, do Bałtyckiego Parku Dinozaurów. Poza efektownymi, naturalnej wielkości figurami prehistorycznych gadów mieszczą się tutaj jeszcze dwa parki linowe i zróżnicowane place zabaw.

Rodzice, którzy chcieliby przekazać swoim pociechom odrobinę pożytecznej wiedzy, także będą mieli parę interesujących opcji do wyboru. W temacie przyrody nie ma sobie równych Woliński Park Narodowy. Najlepsza będzie wycieczka w teren, do zagrody żubrów, woliery z żywym bielikiem i na malownicze szlaki. Największe szanse na zarażenie dzieci pasją do historii mają Podziemne Miasto w Świnoujściu (tajemnice Zimnej Wojny) oraz żywy skansen w Wolinie, jakim jest niezwykłe Centrum Słowian i Wikingów. A jeżeli bez multimediów się nie obejdzie, najlepiej będzie wpaść na seans do Planetarium w Międzyzdrojach.

Pobyt w Międzywodziu może być również niezłą okazją, by dziecko - jeżeli tylko żywo interesuje się sportem lub szeroko pojmowanym kinem i muzyką - spotkało się ze swoim idolem, zrobiło wspólne zdjęcie i zdobyło autograf. Naturalnie chodzi o organizowane w pobliżu Festiwale Gwiazd. Sąsiedni Dziwnów honoruje postacie świata sportu, a istotnym punktem programu jest odsłonięcie replik medali przez tych, którzy je zdobywali. Z kolei impreza w Międzyzdrojach kojarzy się z aleją pełną odcisków dłoni aktorów, piosenkarzy, reżyserów itd. Gdyby niestety nie udało się zobaczyć podziwianej osobistości na żywo z bliska, można to sobie troszeczkę odbić, wizytując Muzeum Figur Woskowych.

W Międzywodziu można spędzać czas razem z dziećmi na wiele fascynujących i przyjemnych sposobów. A atrakcje z bliskiej okolicy tego kurortu sprawiają, że różnorodność będących w zasięgu ręki wrażeń jest nadzwyczajna.

Dodano: 2016-10-14 11:48:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz