Międzywodzie atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca

Niewielka nadmorska miejscowość, pięknie położona na skraju wyspy Wolin - i jakież to atrakcje Międzywodzie może dostarczyć turystom, jeśli nie doskonale zorganizowane kąpieliska? Naturalnie bliskość Bałtyku to w tego rodzaju kurortach najważniejszy walor i wabik dla potencjalnych gości, zatem plaże po prostu muszą prezentować najwyższy możliwy poziom. I tak też jest w Międzywodziu. Wystarczy rzut oka na te niezliczone rzesze wczasowiczów, ściągających tutaj w pełni sezonu letniego.

Jako portal polecamy w szczególności najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcję wybrzeża - Park Miniatur i Kolejek. Mieści się niedaleko miasteczka, w sąsiednim Dziwnowie, jeszcze na obszarze wyspy. Wszystkie latarnie morskie Polski w miniaturze, gigantyczna i ruchoma makieta kolejowa, mała ciuchcia pasażerska i wiele innych atrakcji. Z Międzywodzia spokojnie można się tam wybrać w ramach nieco dłuższego spaceru z pociechami.

Wakacje to szczególny czas, kiedy można liczyć na wyjątkowo liczne atrakcje dla dzieci w Międzywodziu. Zarówno wzdłuż szerokiej i malowniczej plaży, jak też w samym miasteczku. Kuszącą odmianą od zabaw w wodzie i na piasku będą m.in. kręte, kilkudziesięciometrowe zjeżdżalnie, trampoliny, rejsy motorówkami, przejażdżki na dmuchanym bananie czy możliwość zrobienia sobie zdjęcia z bohaterami dziecięcych bajek. Popołudniami i wieczorami najmłodsi turyści chętnie przemierzają Międzywodzie na rowerach i tzw. gokartach, sporym wzięciem cieszą się też wszelkie gry przy barach czy parkach rozrywki: od bilarda i cymbergaja, przez “łapacze” maskotek, aż po automaty z grami komputerowymi. Na uwagę zasługuje też nowy Bałtycki Park Edukacyjny, urządzony na terenach zielonych w centrum kurortu.

Warto też pomyśleć nad rodzinną wycieczką do jednej z okolicznych miejscowości. Zwłaszcza do Dziwnowa i Międzyzdrojów. Takie jak tam atrakcje w Międzywodziu nie występują, a podróż nie zajmie zbyt wiele czasu. W pierwszym ze wzmiankowanych kurortów warto zobaczyć Aleję Gwiazd Sportu, wybrać się rejs po Bałtyku bądź Zalewie Kamieńskim jednostką stylizowaną na korsarski statek, a także zapoznać się z rybacką ekspozycją małego muzeum. W drugim czekają m.in. multimedialne Planetarium, pełne gwiazd Muzeum Figur Woskowych czy Muzeum Przyrodnicze i inne placówki spod znaku Wolińskiego Parku Narodowego. Trzeba też wspomnieć o bogatym kalendarzu ciekawych imprez i cyklicznych wydarzeń kulturalno-sportowo-rozrywkowych w okolicy. A zatem w kwestii atrakcji dla dzieci Międzywodzie jako wakacyjna destynacja będzie całkiem niezłym wyborem.

Co najmniej równie zadowoleni z pobytu tutaj powinni być też zwolennicy aktywnego wypoczynku. Wprawdzie na plaży zwykle trzeba spędzić trochę czasu w poszukiwaniu wolnej przestrzeni do gry w siatkówkę czy beach soccera, to tylko ułamek godnych polecenia dyscyplin. Z Międzywodziem kojarzą się zwłaszcza wszelkie sporty wodne, na amatorów takich konkurencji czeka masa atrakcji. Dzięki bliskości trzech diametralnie różnych akwenów - Bałtyku, jeziora Martwa Dziwna oraz Zalewu Kamieńskiego - panują tutaj znakomite warunki choćby do windsurfingu, tradycyjnego żeglarstwa, czy spokojniejszego wędkowania. Bardzo popularnym miejscem jest Przystań na Uboczu. Na wzmiankę zasługują także dwa pobliskie pola golfowe, w Kołczewie i Kamieniu Pomorskim.

Międzywodzie atrakcjami historycznymi czy zabytkami nie może zachwycać - to w końcu wioska turystyczno-rybacka, który nigdy nie odgrywała poważnej roli handlowej, militarnej czy religijnej. Jednak urlopowicze lubiący połączyć relaks na świeżym powietrzu ze zwiedzaniem i poszerzaniem swoich horyzontów, wcale nie będą musieli rezygnować z drugiej części tego duetu. Znowu - wystarczy tylko wsiąść w samochód i korzystać z tego, co oferują pobliskie miasta i miasteczka. Świnoujście słynie z najwyższej w Polsce latarni morskiej i pozostałości po fortach, tworzących w XIX w. twierdzę nie do zdobycia. Koniecznie trzeba się też wybrać do Podziemnego Miasta, budowanego na wypadek - a raczej na potrzeby - III Wojny Światowej. Z kolei Wolin był niegdyś centralnym ośrodkiem państwa Słowian i Wikingów. Do wczesnego średniowiecza można się przenieść odwiedzając miejscowy żywy skansen oraz Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego. Jeszcze XII wiek pamięta woliński kościół św. Mikołaja.

Międzywodzie i jego atrakcje co roku zapewniają tysiącom turystów wspaniałe wspomnienia i ogromną dawkę nowej energii. A dzięki temu, co znajduje się stosunkowo blisko nadmorskiego kurortu, można poznać wiele fascynujących oraz pożytecznych informacji i ciekawostek z wielu różnych dziedzin.