Wycieczki Promem

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Działający w Świnoujściu terminal promowy (ul. Dworcowa 1) posiada połączenia z Kopenhagą i Rønne w Danii oraz Ystadem i Trelleborgiem w Szwecji. Pełni także rolę portu obsługującego statki turystyczne i promy zawijające do pobliskich miejscowości niemieckich.

Posiada również połączenia przez Odrę i kanały śródlądowe ze Szczecinem i resztą kraju oraz z Berlinem. Stanowi więc bardzo istotny dla Europy środkowej węzeł komunikacyjny, a dla odwiedzających Świnoujście obieżyświatów fantastyczny owoc genialnej geografii miasta.

Takim owocem są także dawne, drogowe przejścia graniczne z Niemcami. Jedno z nich usytuowane w północno-zachodniej części miasta to przejście Świnoujście-Ahlbeck, drugie a w południowo-zachodniej Świnoujście-Garz. Wkrótce ma zostać uruchomione połączenie kolejowe z Berlinem, a jakby tego było mało 12 km na zachód od granicy, po niemieckiej stronie znajduje się lotnisko Heringsdorf, z którego świat robi się mały jak lotniczy bilet.

Warto jeszcze wspomnieć o poniekąd pokrewnych przeprawach promowych. Te funkcjonują w dwóch punktach miasta i zapewniają komunikację z zachodnią częścią Świnoujścia. Jak dotąd nie ma ani jednego mostu, który połączyłby polską część wyspy Uznam z Karsiborem czy Wolinem.

Mini przewodnik

Idealny sposób na zamorską podróż własnym samochodem, choć klasyczne statki turystyczne również stąd wypływają. Terminal promowy w Świnoujściu dysponuje szeregiem interesujących połączeń: przede wszystkim z Ystad i Trelleborgiem w Szwecji, choć na wycieczkę można wybrać się także do Danii czy Niemiec. To nie tylko ważny węzeł komunikacyjny, ale i transportowy.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja