Wycieczki Promem

Działający w Świnoujściu terminal promowy (ul. Dworcowa 1) posiada połączenia z Kopenhagą i Rønne w Danii oraz Ystadem i Trelleborgiem w Szwecji. Pełni także rolę portu obsługującego statki turystyczne i promy zawijające do pobliskich miejscowości niemieckich.

Posiada również połączenia przez Odrę i kanały śródlądowe ze Szczecinem i resztą kraju oraz z Berlinem. Stanowi więc bardzo istotny dla Europy środkowej węzeł komunikacyjny, a dla odwiedzających Świnoujście obieżyświatów fantastyczny owoc genialnej geografii miasta.

Takim owocem są także dawne, drogowe przejścia graniczne z Niemcami. Jedno z nich usytuowane w północno-zachodniej części miasta to przejście Świnoujście-Ahlbeck, drugie a w południowo-zachodniej Świnoujście-Garz. Wkrótce ma zostać uruchomione połączenie kolejowe z Berlinem, a jakby tego było mało 12 km na zachód od granicy, po niemieckiej stronie znajduje się lotnisko Heringsdorf, z którego świat robi się mały jak lotniczy bilet.

Warto jeszcze wspomnieć o poniekąd pokrewnych przeprawach promowych. Te funkcjonują w dwóch punktach miasta i zapewniają komunikację z zachodnią częścią Świnoujścia. Jak dotąd nie ma ani jednego mostu, który połączyłby polską część wyspy Uznam z Karsiborem czy Wolinem.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz