Port wojenny

Jednostka 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, której podstawowym zadaniem jest zapewnienie właściwego zaplecza i logistyki dla maszyn i żołnierzy Polskiej Marynarki Wojennej, by mogli utrzymać gotowość bojową w Świnoujściu. Dochodzi do tego realizowanie przewidzianych operacji na morzu i na lądzie - czy to w czasach pokoju, czy to na wypadek wybuchu wojny.

Port wojenny w Świnoujściu mieści się przy cieśninie Świna, na lewym brzegu rzeki. W jego skład wchodzą 3 główne baseny - Południowy, Zimowy i Węglowy - zlokalizowane na półwyspach Kosa oraz Zieliny.

Ze zrozumiałych względów wstęp na teren jednostki wojskowej jest zabroniony - pozostaje oglądanie zacumowanych łodzi i okrętów różnego typu i przeznaczenia z przeciwległego nabrzeża. Jednak od czasu do czasu, dosłownie kilka razy w roku - kapitanat portu wojennego w Świnoujściu zaprasza cywili na zwiedzanie z przewodnikiem. Trzeba liczyć na szczęście lub zasięgnąć języka pod stosownym adresem.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Teren zamknięty, ale nie zawsze. Kilka razy w roku - najczęściej w letnie wakacje - kapitanat pozwala cywilom zajrzeć za kulisy Polskiej Marynarki Wojennej. Po Porcie Wojennym, składającym się z trzech głównych basenów, oprowadza wtedy przewodnik. W Świnoujściu na stałe stacjonuje jednostka 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, dysponująca różnego rodzaju okrętami.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz