Amber Baltic Golf Club

W niedalekim Kołczewie, Hotel Amber Baltic z Międzyzdrojów ma swoje pole golfowe, przyciągające zwolenników tej uważanej za drogą i elitarną, wszelako coraz popularniejszej w Polsce dyscypliny sportu.

Pole znajduje się w pobliżu brzegu morza, w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego 66-hektarowej powierzchni znajdują się: pole golfowe klasy mistrzowskiej „Amber” z 18 dołkami Par 72, 9-dołkowe pole treningowe „Baltic” Par 28, pole treningowe (Driving Range), Chipping Area, Pitching Area, dwa Putting Greeny. Polem opiekuje się powołany w 1993 r. Amber Baltic Golf Club, który odegrał wielką rolę dla popularyzacji golfa w Polsce.

Poza gośćmi z Niemiec i Skandynawii pole odwiedzają golfiści z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Śląska. Zorganizowano tutaj EDS Pro Am, w którym pod patronatem prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej wystąpiło 20 golfistek z LPGA. Klub regularnie organizował także Polish Open, Polish Amateur Open oraz Polonię CUP. Dzisiaj, w popularności wyprzedził go wprawdzie First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie, nadal jednak pozostaje jednym z głównych przyczółków miłośników golfa w Polsce.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Na miłośników golfa czeka wspaniałe pole nieopodal Kołczewa, oddalone od Międzyzdrojów o ok. 11 kilometrów. Amber Baltic Golf Club gwarantuje znakomite warunki mnóstwo do uprawiania tej dyscypliny sportu - tak amatorskiego, jak i zawodowego. Pole na 18 dołków, mniejsze na 9, a do tego mnóstwo aren do ćwiczenia konkretnych technik i uderzeń.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz