Planetarium

Jaka jest podstawowa różnica pomiędzy astronomem a astronautą? Astronomom bada swój obiekt z bezpiecznego laboratorium na ziemi, a astronauta leci w kosmos i ogląda wszystko z bliska, niemal na wyciągnięcie ręki. Wizyta w Planetarium w Międzyzdrojach może być całkiem niezłą namiastką doświadczeń, które czekają na odważnych eksploratorów wszechświata w bliżej nieokreślonej przyszłości.

A to wszystko dzięki oszałamiającym i wiarygodnym pokazom rzeczywistych bądź komputerowo wygenerowanych zdjęć, panoram i animacji. Fantastyczny obraz otacza widza niemal ze wszystkich stron. Walor edukacyjny takiego seansu jest nie do zakwestionowania, zwłaszcza że zajęcia mogą być interaktywne.

Koniecznie trzeba wspomnieć, że kosmos i zebrana na jego temat wiedza, połączona z naukowymi domysłami i teoriami, nie jest jedynym tematem który widzowie i uczestnicy mogą tutaj zgłębić. Więcej powiedzą nazwy dostępnych seansów:

  • Cuda Wszechświata,
  • Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej,
  • Dwa Szkiełka (o niepozornym acz użytecznym narzędziu, jakim jest teleskop),
  • Poznaj Granice Układu Słonecznego,
  • Lodowe Krainy,
  • Microkosmos.

Instytucja korzysta z zaawansowanego technologicznie systemu Digistar 4, uznawanego za jedno z najlepszych rozwiązań do wizualnych pokazów na świecie. By niezwykły seans mógł się odbyć, potrzebne jest minimum 5 osób. Grupy zorganizowane mogą liczyć rzecz jasna na zarezerwowanie konkretnego terminu na wyłączność.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Obowiązkowy punkt wycieczki po Międzyzdrojach dla każdego domorosłego astronoma bądź astronauty. A także biologa zainteresowanego organizmem człowieka oraz badacza mroźnych krain, gdyż kosmos poza Ziemią to tylko część tematów poruszanych w Planetarium. Zaawansowane technologie wyświetlania obrazu zapewniają fantastyczne doznania na granicy z rzeczywistością.

Uwiecznić na wideo Planetarium umie świetnie firma KM Studio kamerzysta Jelenia Góra

Komentarze (0)
Dodaj komentarz