Jezioro Koprowo

  • Adres Rekowo / Świętouść
    72-514 Międzywodzie
  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Na całym Pojezierzu Wolińskim jest to zdecydowanie największe jezioro. Koprowo rozciąga się na ok. 2,5 km w osi wschód-zachód i 3,2 km w płaszczyźnie północ-południe. W sumie akwen zajmuje 487 hektarów powierzchni. Maksymalna głębokość to niewiele ponad 3 metry.

W zamierzchłej przeszłości Jezioro Koprowo było morską zatoką. Ze względu na mocno zarośnięte brzegi - rośliny zajmują nawet 12% akwenu - i bardzo małą ilość pomostów, jest raczej trudno dostępne dla żeglarzy czy wędkarzy. Najlepiej chyba będzie udać się w północne i północno-zachodnie rejony. Wśród ryb, które da się tutaj złowić, można wymienić płocie, leszcze, wzdręgi czy liny.

Jezioro Koprowo łączy się z Zalewem Kamieńskim oraz pozostałymi jeziorami na wyspie Wolin wąską Lewieńską Strugą.

Mini przewodnik

Największy, aczkolwiek niekoniecznie najatrakcyjniejszy z punktu widzenia turystów akwen śródlądowy na malowniczej wyspie Wolin. Na Koprowie póki co trudno o piaszczyste plaże, dłuższe pomosty dla wędkarzy czy wypożyczalnie rowerów wodnych i podobnego sprzętu. Szacuje się, że aż 12% powierzchni jeziora - wynoszącej 487 ha -  pokrywają blokujące dostęp rośliny.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja